Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა ქუთაჰიის დუმლუპინარის უნივერსიტეტში – 2025-26 აკადემიური წლის II სემესტრი (თანამშრომლებისთვის)
ქუთაჰიის დუმლუპინარის უნივერსიტეტი (Kutahya Dumlupınar University) (ქუთაჰია, თურქეთი) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აცხადებს კონკურსს 2025-26 აკადემიური წლის საგაზაფხულო სემესტრისთვის.
ქუთაჰიას დუმლუპინარის  უნივერსიტეტში Erasmus+ პროგრამასთან დაკავშირებით დამატებითი ინფორმაცია იხილეთ აქ.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია 4 ადმინისტრაციული თანამშრომლის მობილობა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან ქუთაჰიის დუმლუპინარის უნივერსიტეტში. კოორდინატორის მითიტებით შერჩეულმა თანამშრომლებმა მონაწილეობა უნდა მიიღონ თანამშრომელთა კვირეულში “კოლაბორაციული ციფრული მომავალი: ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტები უმაღლეს განათლებაში” (“Collaborative Digital Futures: EU-Funded Projects in Higher Education”), რომელიც ჩატარდება 2026 წლის 1-5 ივნისს. კვირეულის მონაწილეებს მოეთხოვებათ, წარმოადგინონ თავიანთი პრაქტიკული გამოცდილება ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტების იმპლემენტაციასთან დაკავშირებით, შესაბამისი მაგალითების ჩვენებით.

Erasmus+ exchange program at Kütahya Dumlupınar University – Second semester of the 2025–26 academic year (for staff)
Kutahya Dumlupınar University ( Kutahya, Turkey) announces a competition for the spring semester of the 2025-26 academic year within the framework of the ERASMUS+ exchange program.
For more information about the Erasmus+ program at Dumlupinar University in Kutahya, see  here.
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of 4 administrative staff from the Georgian Technical University to Dumlupinar University in Kutahya. The staff selected by the coordinator will participate in the Staff Week “Collaborative Digital Futures: EU-Funded Projects in Higher Education”, which will be held on June 1-5, 2026. The participants of the week will be required to present their practical experience in the implementation of EU-funded projects, showing relevant examples.