Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა სილეზიის ტექნოლოგიურ უნივერსიტეტში – 2025-26 აკადემიური წლის II სემესტრი (საერთაშორისო კვირეული თანამშრომლებისთვის)
სილეზიის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტი (Silesian University of Technology – SUT) (გლივიცე, პოლონეთი) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აცხადებს კონკურსს 2025-26 აკადემიური წლის საგაზაფხულო სემესტრისთვის.
აკადემიური/ადმინისტრაციული თანამშრომლებისთვის
საბუთების მიღების ბოლო ვადა: 06.05.26
უცხოურ ენაში ტესტირების ბოლო ვადა: 11.05.26
საკონკურსო კომისიასთან გასაუბრების ბოლო ვადა: 13.05.26
სილეზიის ტექნოლოგიურ უნივერსიტეტში მობილობასთან დაკავშირებით დამატებით სასარგებლო ინფორმაცია იხილეთ აქ.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია 1 აკადემიური ან ადმინისტრაციული თანამშრომლის მობილობა საქართველოს პარტნიორი უნივერსიტეტებიდან სილეზიის ტექნოლოგიურ უნივერსიტეტში. კოორდინატორის რეკომენდაციით, ნომინირებულმა აპლიკანტმა მონაწილეობა უნდა მიიღოს 2026 წლის 15-19 ივნისს დაგეგმილ ERASMUS+ თანამშრომელთა კვირეულში “მწვანე და ცირკულარული საუნივერსიტეტო კამპუსი – ხედვიდან პრაქიკაში განხორციელებამდე”. ღონისძიების პროგრამა, რომელიც ძირითადად მომზადებულია ენერგეტიკისა და გარემსოდაცვის ინჟინერინგის ფაკულტეტის მიერ, ითვალსიწინებს აკადემიურ სესიებს, პრაქტიკულ აქტივობებსა და ნეთვორქინგის შესაძლებლობებს. დეტალური ინფრომაცია საერთაშორისო კვირეულის შესახებ, მათ შორის, სარეგისტრაციო ფორმა იხილეთ აქ.

Erasmus+ Exchange Program at the Silesian University of Technology – 2nd semester of the 2025-26 academic year (International Week for employees)
Silesian University of Technology (SUT) (Gliwice, Poland) is announcing a call for applications for the spring semester of the 2025-26 academic year within the framework of the ERASMUS+ exchange program.
For academic/administrative staff
For additional useful information regarding mobility at the Silesian University of Technology, see here.
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of 1 academic or administrative staff member from the partner universities of Georgia to the Silesian University of Technology. Upon the recommendation of the coordinator, the nominated applicant must participate in the ERASMUS+ Staff Week “Green and Circular University Campus – From Vision to Implementation” scheduled for June 15-19, 2026. The event program, mainly prepared by the Faculty of Energy and Environmental Engineering, includes academic sessions, practical activities and networking opportunities. Detailed information about the international week, including the registration form, can be found here.