Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა ვროცლავის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტში – 2026-27 აკადემიური წლის I სემესტრი (სტუდენტებისთვის)
ვროცლავის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტი (Wrocław University of Science and Technology – WUST) (ვროცლავი, პოლონეთი) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში განმეორებით აცხადებს კონკურსს 2026-27 აკადემიური წლის საშემოდგომო სემესტრისთვის.
ვროცლავის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტში Erasmus+ მობილობასთან დაკავშირებით მეტი პრაქტიკული და სასარგებლო ინფორმაცია, მათ შორის, ინგლისურენოვანი სასწავლო კურსების ჩამონათვალი, იხილეთ აქ.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან ბაკალავრიატის ან მაგისტრატურის საფეხურის 1 სტუდენტის 5-თვიანი მობილობა ვროცლავის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტში.
მიმართულება: არქიტექტურა, სამშენებლო, ქალაქგეგმარება, ქიმია, ინფო-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიები, ელექტრობა და ენერგეტიკა, ელექტროინჟინერია, გეოინჟინერია, სამთო-გელოგია, გარემოსდაცვა, მენეჯმენტი, მანქანათმშენებლობა; ტექნოლოგიები, ელექტრონიკა, ფოტონიკა, მიკროსისტემები, მათემატიკა.

Erasmus+ Exchange Program at Wroclaw University of Science and Technology – 1st semester of the 2026-27 academic year (for students)
Wrocław University of Science and Technology (Wrocław, Poland) is once again announcing a call for applications for the ERASMUS+ exchange program for the fall semester of the 2026-27 academic year.
For more practical and useful information about Erasmus+ mobility at Wroclaw University of Science and Technology, including a list of English-language study courses , see here.
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates a 5-month mobility of 1 bachelor’s or master’s degree student from the Georgian Technical University to the Wroclaw University of Science and Technology.