ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამა სივასის რესპუბლიკის უნივერსიტეტში – 2026-27 აკადემიური წლის I სემესტრი (საერთაშორისო კვირეული თანამშრომლებისთვის)
სივასის რესპუბლიკის უნივერსიტეტი (Sivas Cumhuriyet University) (სივასი, თურქეთი) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში განმეორებით აცხადებს კონკურსს 2026-27 აკადემიური წლის საშემოდგომო სემესტრისთვის.
აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალისთვის
სტუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობათა დეპარტამენტში საბუთების მიღების ბოლო ვადა: 20.04.26
კონკურსში მომაწილეობის მსურველებმა 2026 წლის 19 აპრილიდან 3 მაისამდე პარალელურად უნდა გაიარონ ონლაინ სააპლიკაციო პროცედურა სივასის რესპუბლიკის უნივერსიტეტის ვებგვერდზე.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან 1 აკადემიური და 1 ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობა სივასის რესპუბლიკის უნივერსიტეტში. კოორდინატორი უნივერსიტეტის მოთხოვნით, შერჩეულმა აპლიკანტმა მობილობა უნდა განახორციელოს და მონაწილეობა უნდა მიიღოს მიმდინარე წლის 12-16 ოქტომბერს დაგეგმილ თანამშრომელთა VII საერთაშორისო კვირეულში.
აკადემიური მიმართულება: ინჟინერია, საბუნებისმეტყველო სპეციალობები, კომუნიკაცია, ეკონომიკა, ბიზნესადმინისტრირება, ინფო-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიები, ტურიზმი.

ERASMUS+ Exchange Program at Sivas Republic University – 1st Semester of the 2026-27 Academic Year (International Week for Employees)
Sivas Republic University (Sivas, Turkey) is re-announcing a call for applications for the ERASMUS+ exchange program for the fall semester of the 2026-27 academic year.
For Academic and Administrative Staff
Deadline for receipt of documents at the Department of International Relations of GTU: 20.04.26
Deadline for foreign language testing: 24.04.26
Deadline for interview with the competition committee: 28.04.26
Those wishing to participate in the competition must simultaneously complete the online application procedure on the website of Sivas Republic University from April 19 to May 3, 2026.
The inter-institutional agreement signed between the universities determines the mobility of 1 academic and 1 administrative staff from the Georgian Technical University to Sivas Republic University. At the request of the coordinating university, the selected applicant must carry out mobility and participate in the VII International Workers’ Week scheduled for October 12-16 of this year.