Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა ტუშის უნივერსიტეტში – 2025-26 აკადემიური წლის II სემესტრი (საერთაშორისო კვირეული თანამშრომლებისთვის)
ტუშის უნივერსიტეტი (University of Tuscia) (ვიტერბო, იტალია) ERASMUS+ გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში აცხადებს კონკურსს 2025-26 აკადემიური წლის საგაზაფხულო სემესტრისთვის.
ადმინისტრაციული პერსონალისთვის
სტუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობათა დეპარტამენტში საბუთების მიღების ბოლო ვადა: 20.04.26
უცხოურ ენაში ტესტირების ბოლო ვადა: 21.04.26
საკონკურსო კომისიასთან გასაუბრების ბოლო ვადა: 22.04.26
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ინტერინსტიტუციური ხელშეკრულებით განსაზღვრულია საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტიდან 4 ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობა ტუშის უნივერსიტეტში. კოორდინატორი უნივერსიტეტის მოთხოვნით, შერჩეულმა აპლიკანტმა მობილობა უნდა განახორციელოს და მონაწილეობა უნდა მიიღოს მიმდინარე წლის 8-12 ივნისს დაგეგმილ თანამშრომელთა VII საერთაშორისო კვირეულში. ღონისძიებაში მონაწილეობის გადასახადია 120 ევრო. ადმინისტრაციულმა თანამშრომელმა (საინჟინრო მიმართულების ფაკულტეტებიდან) უნდა წარნოადგინოს თავის ფაკულტეტზე მიმდინარე ორმაგი სადიპლომო პროგრამების შესახებ პრეზენტაცია (ასეთის არსებობის შემეთხევვაში) და/ან განიხილოს ფაკულტეტზე მსგავსი პროგრამების განხორციელების შესაძლებლობები კვირეულის მონაწილე კოლეგებთან ერთად.
კონკურსში მომაწილეობის მსურველებმა 2026 წლის 24 აპრილამდე პარალელურად უნდა გაიარონ ონლაინ სააპლიკაციო პროცედურა, რისთვისაც საჭიროა, ასევე, შემდეგი დოკუმენტების მომზადება და ატვირთვა:

Erasmus+ Exchange Program at Tusheti University – 2nd Semester of the 2025-26 Academic Year (International Week for Employees)
The University of Tuscia (Viterbo, Italy) is announcing a call for applications for the ERASMUS+ exchange program for the spring semester of the 2025-26 academic year.
For administrative staff
Deadline for receiving documents at the Department of International Relations of GTU: 20.04.26
Foreign language testing deadline: 21.04.26
Deadline for interview with the selection committee: 22.04.26
The inter-institutional agreement signed between the universities stipulates the mobility of 4 administrative staff from the Georgian Technical University to Tush University. At the request of the coordinating university, the selected applicant must carry out the mobility and participate in the  VI I  International Staff Week scheduled for June 8-12 of this year . The participation fee for the event is 120 euros. The administrative staff (from the faculties of engineering) must make a presentation on the current double degree programs at their faculty (if such exist) and/or discuss the possibilities of implementing similar programs at the faculty with colleagues participating in the week.
Those wishing to participate in the competition must simultaneously complete the online application procedure by April 24, 2026, for which it is also necessary to prepare and upload the following documents: