2026-2027 სასწავლო წლის პირველი სემესტრისათვის სტუ-ის ფარგლებში საგანმანათლებლო პროგრამის შეცვლის (შიდა მობილობის) მსურველთა საყურადღებოდ
სსიპ – საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში 2026-2027 სასწავლო წლის პირველი სემესტრიდან უნივერსიტეტის ფარგლებში საგანმანათლებლო პროგრამის შეცვლის (შიდა მობილობის) მსურველებმა უნდა მიმართონ შესაბამის ფაკულტეტს (სადაც სწავლობენ ან სწავლობდნენ) 2026 წლის 23 ივლისს.
1. უნივერსიტეტის ფარგლებში საგანმანათლებლო პროგრამის შეცვლის (შიდა მობილობა) პირობები განისაზღვრა სტუ-ის აკადემიური საბჭოს მიერ (იხ. დანართი 1);
2. შიდა მობილობასთან დაკავშირებით დამატებითი კითხვებისათვის მიმართეთ ფაკულტეტის წარმომადგენელს.
ყურადღება!
1. არქიტექტურის, ურბანისტიკისა და დიზაინის ფაკულტეტის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამებზე: საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა – „არქიტექტურა“, რუსულენოვანი საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა – „არქიტექტურა“, საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა – „მოდის დიზაინის ტექნოლოგიები“ მობილობის მსურველებმა უნდა გაიარონ გასაუბრება, რომელიც ჩატარდება 2026 წლის 24 ივლისს, 11:00 საათზე.
- გასაუბრება ჩატარდება ფაკულტეტის სპეციალური კომისიის წინაშე, სადაც უნდა წარადგინოთ საკუთარი ხელით შესრულებული გრაფიკული ნამუშევრები (ნახატები და ნახაზები).
- მისამართი: თბილისი; კოსტავას №68, სტუ-ის I კორპუსი, მე-4 სართული, ოთახი 402 ა.
2. დიზაინის საერთაშორისო სკოლის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამებზე: ინგლისურენოვანი საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა ,,დიზაინი” და ,,არქიტექტურა” მობილობის მსურველებმა უნდა გაიარონ გასაუბრება, რომელიც ჩატარდება 2026 წლის 24 ივლისს, 12:00 საათზე.
- გასაუბრება ჩატარდება ფაკულტეტის სპეციალური კომისიის წინაშე, სადაც წერილობით უნდა წარადგინოთ და სიტყვიერად დაასაბუთოთ პროგრამაზე სწავლის მოტივაცია, ასევე წარადგინოთ საკუთარი ხელით შესრულებული გრაფიკული ნამუშევრები (ნახატები და ნახაზები).

LEPL – Georgian Technical University – those wishing to change their educational program (internal mobility) within the framework of the university from the first semester of the 2026-2027 academic year must apply to the relevant faculty (where they study or were studying) by July 23, 2026.
1. The conditions for changing the educational program within the university (internal mobility) were determined by the GTU Academic Council (see Appendix 1);
2. For additional questions regarding internal mobility, please contact the faculty representative.
Attention!
1.  Applicants for mobility in the Bachelor’s degree programs of the Faculty of Architecture, Urbanism and Design: Bachelor’s degree program – “Architecture”, Russian-language Bachelor’s degree program – “Architecture”, Bachelor’s degree program – “Fashion Design Technologies” must undergo an interview, which will be held on July 24th, 2026, at 11:00 a.m.
• The interview will be held in front of a faculty special commission, where you have to present your own graphic works (paintings and drawings).
• Address: Tbilisi; Kostava St. №68, GTU I building, 4th floor, room 402 a.
2. For the International Design School Bachelor’s degree programs: English-language Bachelor’s degree programs “Design” and “Architecture”, applicants must undergo an interview, which will be held on July 24th, 2026, at 12:00 p.m.
• The interview will be held before a faculty special committee, where you must present in writing and verbally justify your motivation for studying the program, as well as submit your own graphic works (drawings and sketches).