ევროკავშირის Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებული პროექტი „საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში კვლევისა და ინოვაციური შესაძლებლობების გაძლიერება – ERIC-GE“ აცხადებს კონკურსს დამოუკიდებელი გარე შემფასებლის შესარჩევად.
გარე შემფასებელი პასუხისმგებელი იქნება პროექტის განხორციელების მიმდინარეობის, შედეგების, ხარისხის, ეფექტიანობის, გავლენისა და მდგრადობის დამოუკიდებელ შეფასებაზე. შეფასება განხორციელდება OECD DAC-ის კრიტერიუმებისა და პროექტის საგრანტო ხელშეკრულებით განსაზღვრული მიზნების, ინდიკატორების, შედეგებისა და ეტაპების შესაბამისად.
კანდიდატს უნდა ჰქონდეს პროექტების ან პროგრამების შეფასების შესაბამისი პროფესიული გამოცდილება, უმაღლესი განათლების, კვლევისა და ინოვაციის, ინსტიტუციური განვითარების ან ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტების მიმართულებით მუშაობის გამოცდილება და ინგლისურ ენაზე ანგარიშების მომზადების მაღალი უნარი.
დეტალური საკვალიფიკაციო მოთხოვნები, მოვალეობები, მოსალოდნელი შედეგები და განაცხადის წარდგენის პირობები წარმოდგენილია თანდართულ ინგლისურენოვან დოკუმენტში – “ERIC-GE External Evaluator – Job Description”.
განაცხადებისა და შესაბამისი დოკუმენტების წარდგენის ბოლო ვადაა 2026 წლის 10 აგვისტო, 18:00 საათი. წერილის სათაურში გთხოვთ მიუთითოთ: “External Evaluator”.

The project “Strengthening Research and Innovation Capacities in Georgian Higher Education Institutions – ERIC-GE”, funded by the European Union’s Erasmus+ Program, announces a vacancy for the position of External Evaluator.
The External Evaluator will be responsible for independently assessing the project’s progress, results, quality, efficiency, impact, and sustainability. The evaluation will be conducted in accordance with the OECD DAC evaluation criteria and the objectives, indicators, expected results, and milestones defined in the project’s Grant Agreement.
Applicants must have relevant professional experience in project or program evaluation, as well as expertise in higher education, research and innovation, institutional development, or EU-funded projects. Candidates must also demonstrate excellent English-language report-writing skills.
Detailed information on the qualification requirements, responsibilities, expected deliverables, and application procedures is available in the attached document: “ERIC-GE External Evaluator – Job Description”.
The deadline for submitting applications and the required supporting documents is 10 August 2026, 06:00 p.m. When submitting an application, please indicate “External Evaluator” in the subject line of your email.