ქართულ ენაში მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამის კურსდამათავრებული პირი უფლებამოსილია, სწავლა განაგრძოს სახელმწიფოს მიერ დაფუძნებულ ნებისმიერ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში, რომელსაც 2026-2027 სასწავლო წელს უფლება აქვს განახორციელოს ამ პირისათვის სასურველი საგანმანათლებლო პროგრამა. (იხილეთ ბრძანება).
სხვა უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულების – ,,ქართულ ენაში მომზადების” საგანმანათლებლო პროგრამის- კურსდამთავრებულმა პირმა, რომელსაც სურს 2026-2027 სასწავლო წლის პირველი სემესტრიდან სწავლა განაგრძოს საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამებზე, საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში 2026 წლის 1 სექტემბრიდან 10 სექტემბრის  ჩათვლით (შაბათ-კვირის გარდა) უნდა წარმოადგინოს რეგისტრაციისათვის საჭირო დოკუმენტაცია (დანართი 1).

A graduate of the Georgian Language Preparation Educational Program is entitled to continue his/her studies at any state-established higher educational institution that has the right to implement the educational program desired by this person in the 2026-2027 academic year. (See the order).
A graduate of another higher educational institution – “Preparation in the Georgian Language” educational program – who wishes to continue studying at the bachelor’s degree educational programs of the Georgian Technical University from the first semester of the 2026-2027 academic year must submit the necessary documentation for registration at the Georgian Technical University from September 1 to September 10, 2026 (excluding weekends). (Appendix 1).