სტუ-ის რექტორი ახალგაზრდა პედაგოგისა და მკვლევრის ლევან დუნდუას გარდაცვალების გამო სამძიმარს გამოთქვამს
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის რექტორი, აკადემიკოსი დავით გურგენიძე, საუნივერსიტეტო საზოგადოების სახელით, მწუხარებას გამოთქვამს სამართლის დოქტორის, სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორის, ადვოკატთა ასოციაციის წევრი (საერთო სპეციალიზაციის) ადვოკატის, ახალგაზრდა პედაგოგისა და მკვლევრის – ლევან დუნდუას გარდაცვალების გამო და სამძიმარს უცხადებს ოჯახს, მეგობრებს, კოლეგებსა და აღზრდილებს.
„36 წლის ასაკში მოულოდნელად გარდაიცვალა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი – ლევან დუნდუა – შესანიშნავი მკვლევარი და იურისტი, კეთილსინდისიერი პედაგოგი, რომელიც დიდ ძალისხმევას დებდა მომავალი თაობის პროფესიონალთა აღზრდაში, ადამიანი, გამორჩეული პიროვნული თვისებებით, სიბრძნითა და კეთილშობილებით, უნივერსიტეტისა და კოლეგების სიყვარულით.
მისი ავტორობით გამოქვეყნებულია არაერთი სამეცნიერო ნაშრომი და მონოგრაფია . აქტიური მონაწილეობას ღებულობდა საერთაშორისო კონფერენციებსა და სიმზოზიუმებში. გულისტკივილით ვემშვიდობებით ძვირფას კოლეგას და უნივერსიტეტის სახელით, სამძიმარს ვუცხადებთ ბატონი ლევანის ოჯახს, სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტს, მის მეგობრებსა და აღზრდილებს.

The Rector of the Georgian Technical University expresses condolences on the death of young teacher and researcher Levan Dundua
The Rector of the Georgian Technical University, Academician David Gurgenidze, on behalf of the university community, expresses his sorrow on the death of Levan Dundua, a Doctor of Law, Associate Professor of the Faculty of Law and International Relations, a member of the Bar Association (general specialization), a lawyer, a young teacher and researcher, and extends his condolences to his family, friends, colleagues and mentors.
“Levan Dundua, Associate Professor of the Faculty of Law and International Relations of the Georgian Technical University, unexpectedly passed away at the age of 36. He was an excellent researcher and lawyer, a conscientious teacher who made great efforts to educate the next generation of professionals, a person with outstanding personal qualities, wisdom, and generosity, and love for the university and his colleagues.
He published several scientific papers and monographs. He actively participated in international conferences and symposia. We bid farewell to our dear colleague with great sadness, and on behalf of the university, we express our condolences to Mr. Levan’s family, the Faculty of Law and International Relations, his friends, and students.