სტუ-ის საცურაო აუზ „ტონუსის“ გუნდი საქართველოს ჩემპიონი გახდა
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის საცურაო აუზის – „წყალთა სახეობის ცენტრ „ტონუსის“ წყალბურთელთა გუნდი საქართველოს ჩემპიონი გახდა.  საქართველოს ჩემპიონატში  „ტონუსთან“ ერთად,   ბათუმის, ქუთაისის, რუსთავის, „ოლიმპიკის“, „დინამოს“, „დინამო 2“-ისა და „ლაგუნა ვერეს“ გუნდები  ასპარეზობდნენ.
„სტუ ტონუსის“ წყალბურთელთა გუნდმა თბილისში, საცურაო აუზ „ოლიმპიკში“ მიმდინარე ეროვნული ჩემპიონატი, 2008-2009 წლებში დაბადებულ წყალბურთელებს შორის, გამარჯვებით დაასრულა და საქართველოს ჩემპიონის ტიტული მოიპოვა. ტურნირის განმავლობაში „ტონუსმა“ მაღალი დონის თამაში აჩვენა და ყველა შეხვედრაში დამაჯერებელი გამარჯვება მოიპოვა. გუნდმა წარმატებით დაძლია ყველა მეტოქე და დამსახურებულად მოიპოვა საქართველოს ჩემპიონის ტიტული 18-წლამდელთა (U18) ასაკობრივ კატეგორიაში.
ჩემპიონატის საბოლოო შედეგები ასეთია:
• I ადგილი – „ტონუსი“;
• II ადგილი – „დინამო 1“;
• III ადგილი – „ოლიმპი 2“.
სტუ-ის სტუდენტური სერვისების, კულტურისა და სპორტის დეპარტამენტის ხელმძღვანელის თქმით, ჩემპიონი გუნდის მთავარი მწვრთნელი ნოდარ ჩხარტიშვილია, რომლის ხელმძღვანელობით „ტონუსმა“ სეზონი დაუმარცხებლად დაასრულა და ქვეყნის საუკეთესო გუნდის სტატუსი მოიპოვა. როგორც ლევან ფიფია აცხადებს, „ტონუსის“ წარმატება კიდევ ერთხელ ადასტურებს ახალგაზრდა წყალბურთელების მაღალ სპორტულ მომზადებას.
„U18 საქართველოს ჩემპიონატის გამარჯვებით გუნდმა მნიშვნელოვანი ნაბიჯი გადადგა ქართველი წყალბურთელების ახალი თაობის წარმატების გზაზე. განსაკუთრებით სასიხარულოა, რომ ახალგაზრდებმა მთელი ჩემპიონატის განმავლობაში მაღალი პროფესიონალიზმი, დისციპლინა და გამარჯვებისკენ სწრაფვა გამოავლინეს. ეს შედეგი არის ყოველდღიური შრომის, მიზანმიმართული მომზადებისა და მწვრთნელების თავდადებული საქმიანობის დამსახურება.
ვულოცავთ „ტონუსის“ თითოეულ სპორტსმენს, გუნდის მთავარ მწვრთნელს ნოდარ ჩხარტიშვილს და კლუბის მთელ კოლექტივს ამ მნიშვნელოვან წარმატებას. დარწმუნებულები ვართ, რომ დღევანდელი ჩემპიონები მომავალში საქართველოს წყალბურთის ეროვნულ გუნდებს ღირსეულად წარმოადგენენ საერთაშორისო ასპარეზზე“.
– ლევან ფიფია
ცნობისთვის: „ტონუსი“ საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის წყალთა სახეობების ცენტრია, სადაც წყალბურთისა და ცურვის მიმართულებით ახალგაზრდების მომზადებას განსაკუთრებული ყურადღება ეთმობა.

GTU’s swimming pool “Tonus” team became the champion of Georgia
Georgian Technical University Swimming Pool – “Water Sports Center “Tonus” became the champion of Georgia. The championship featured teams from across Georgia, including “Tonus”, “Batumi”, “Kutaisi”, “Rustavi”, “Olympic”, “Dinamo”, “Dinamo 2”, and “Laguna Vere”.
The water team of “GTU Tonus” won the ongoing national championship among water polo players born in 2008-2009, held at the Olympic swimming pool in Tbilisi, and won the title of Georgian champion. Throughout the tournament, the GTU Tonus team delivered an outstanding performance, winning every match and finishing the competition undefeated. Their consistent play, strong teamwork, and determination earned them the national championship title in the U18 age category.
Final Championship Result:
- 1st Place – “Tonus”;
- 2nd Place – “Dinamo 1”;
- 3rd Place – “Olympic 2”.
According to Levan Pipia, Head of GTU’s Student Services, Culture, and Sports Department, the team’s success reflects the outstanding work of Head Coach Nodar Chkhartishvili, under whose leadership Tonus completed the season without a single defeat and earned recognition as the country’s top team.
“Winning the Georgian U18 Championship marks an important milestone for this talented generation of young water polo players. Throughout the competition, the team demonstrated exceptional professionalism, discipline, teamwork, and determination. This achievement is the result of consistent hard work, dedicated training, and the tireless efforts of both the athletes and their coaching staff.
We sincerely congratulate every member of the “Tonus” team, Head Coach Nodar Chkhartishvili, and the entire club on this remarkable success. We are confident that many of today’s champions will proudly represent Georgia on the international stage as members of the national water polo teams in the years ahead.”
– Levan Pipia
For information: “Tonus” water Sports Center of Georgian Technical University, where special emphasis is placed on developing young athletes in water polo and competitive swimming. The center plays an important role in nurturing future champions and promoting aquatic sports among the youth in Georgia.