29 მაისს, საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში საჯარო ლექცია-სემინარი – „ქართული კრეატივი“ გაიმართა, რომელსაც კრეატივის სკოლის დამფუძნებელი კოტე იანტბელიძე უძღვებოდა.
ღონისძიებამ დიდი ინტერესი გამოიწვია და მას სტუდენტები, უნივერსიტეტის თანამშრომლები, ასევე კრეატიული აზროვნებისა და ინოვაციური მიდგომების განვითარების საკითხებით დაინტერესებული პირები დაესწრნენ.
სემინარის ფარგლებში მონაწილეები გაეცნენ იდეების გენერირების თანამედროვე და პრაქტიკულ მეთოდებს, კრეატიული აზროვნების განვითარების მექანიზმებსა და ინოვაციური მიდგომების ეფექტიანად გამოყენების შესაძლებლობებს. შეხვედრა ინტერაქტიულ ფორმატში წარიმართა და მოიცავდა როგორც პრაქტიკულ მაგალითებს, ასევე, აქტიურ დისკუსიას, რაც მონაწილეებს საკუთარი გამოცდილებისა და იდეების გაზიარების შესაძლებლობას აძლევდა.
ლექცია-სემინარი საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ტუტორინგისა და მენტორინგის ცენტრის ორგანიზებით და სატრანსპორტო სისტემებისა და მექანიკის ინჟინერიის ფაკულტეტის სტუდენტური სერვისების აქტიური ჩართულობით გაიმართა.
ღონისძიების მიზანი იყო ახალგაზრდებში შემოქმედებითი აზროვნების, ინიციატივისა და ინოვაციური იდეების განვითარების ხელშეწყობა, მათი პროფესიული და პიროვნული უნარების გაძლიერება, ასევე თანამედროვე გამოწვევების საპასუხოდ კრეატიული მიდგომების პოპულარიზაცია.
მსგავსი შეხვედრები განსაკუთრებულ მნიშვნელობას იძენს სტუდენტების პროფესიული და პიროვნული განვითარების პროცესში. ისინი ხელს უწყობს ახალგაზრდებში შემოქმედებითი პოტენციალის გამოვლენას, კრიტიკული და ინოვაციური აზროვნების ჩამოყალიბებას, მოტივაციის ამაღლებასა და ახალი შესაძლებლობების აღმოჩენას. ამავდროულად, წარმატებულ პრაქტიკოსებთან უშუალო კომუნიკაცია მონაწილეებს აძლევს შესაძლებლობას, მიიღონ ღირებული გამოცდილება, გაიფართოონ ხედვები და უკეთ მოემზადონ თანამედროვე შრომის ბაზრის მოთხოვნებისთვის.

On May 29th, a public lecture-seminar – “Georgian Creativity” was held at Georgian Technical University, led by the founder of the Creativity School, Kote Iantbelidze.
The event drew notable interest, attracting students, university staff, and community members who are deeply engaged with creative thinking and innovative practices.
Participants engaged with practical techniques for idea generation, learned actionable strategies to enhance creativity, and discovered methods to implement innovation in various settings. The interactive seminar featured real-world examples and lively discussion, allowing attendees to share personal insights and ideas.
The lecture-seminar was organized by the Tutoring and Mentoring Center of Georgian Technical University, with the active involvement of the Student Services of the Faculty of Transport Systems and Mechanical Engineering.
The goal of the event was to promote the development of creative thinking, initiative, and innovative ideas among young people, strengthen their professional and personal skills, and popularize creative approaches in response to modern challenges.
Such meetings are of particular importance in the process of professional and personal development of students. They contribute to the disclosure of creative potential in the youth, the formation of critical and innovative thinking, increasing motivation, and discovering new opportunities. At the same time, direct communication with successful practitioners gives participants the opportunity to gain valuable experience, broaden their horizons, and better prepare for the requirements of the modern labor market.