2026 წლის 1 სექტემბრიდან იწყება საქართველოს პრემიერ მინისტრის მიერ ინიცირებული 3-თვიანი ანაზღაურებადი სტაჟირების პროგრამის ფარგლებში სტაჟიორთა შერჩევის კონკურსი.
ანაზღაურებადი სტაჟირების პროგრამის ვაკანსიები განთავსდება საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის მიერ ადმინისტრირებულ ვებგვერდზე.
სტაჟირების ვაკანსიებზე განაცხადის გაკეთების შესაძლებლობა სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს ექნებათ, „საჯარო დაწესებულებაში სტაჟირების გავლის წესის დამტკიცების თაობაზე“ საქართველოს მთავრობის 2023 წლის 15 მაისის N177 დადგენილებით განსაზღვრულ პირობებთან შესაბამისობის შემთხვევაში. აღნიშნული პირობები, შესაბამის განათლებასა და აკადემიურ მოსწრებას გულისხმობს.
სტაჟიორთა შერჩევის პროცესის ეფექტიანად განხორციელებისთვის მნიშვნელოვანია დამსაქმებელი ორგანიზაციებისა და უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების კოორდინირებული თანამშრომლობა.
დაწესებულებების მიერ უნივერსიტეტებიდან სტაჟიორობის კანდიდატის შესახებ ინფორმაციის გამოთხოვის ფორმა.
ამასთან, გაცნობებთ, რომ 3-თვიან ანაზღაურებად სტაჟირების პროგრამასთან დაკავშირებით ინფორმაცია ოფიციალურად განთავსებულია საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის ვებ გვერდებზე:

Starting September 1, 2026, the 3-Month Paid Internship Program, a competition to select interns will be launched initiated by the Prime Minister of Georgia.
The paid Internship Program vacancies will be published on the website administered by the Administration of the Government of Georgia.
Students and graduates will have the opportunity to apply for available internship positions provided they meet the requirements established by Resolution No. 177 of the Government of Georgia, dated May 15, 2023, “On Approval of the Rules for Internship in a Public Institution.” These requirements include relevant educational qualifications and academic performance.
Effective coordination between employing organizations and higher education institutions is important for the successful implementation of the intern selection process.
Form for institutions to request information about internship candidates from universities.
In addition, please note that official information regarding the 3-Month Paid Internship Program is available on the web pages of the Administration of the Government of Georgia: