საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის თანამშრომლებს EEDA Newsletter-ის მომდევნო გამოცემებში სიახლეების, მოკლე სტატიებისა და პროფესიული მასალის გამოქვეყნების შესაძლებლობა ეძლევათ.
EEDA Newsletter არის ევროპის ენერგეტიკის დარგის განვითარების აკადემიის (EEDA) საინფორმაციო ბიულეტენი, რომელიც აერთიანებს ენერგეტიკის, საინჟინრო განათლებისა და პროფესიული განვითარების სფეროებში მიმდინარე საქმიანობის, პროექტების, ღონისძიებებისა და მიღწევების შესახებ ინფორმაციას.
ბიულეტენის მომდევნო გამოცემებში სიახლეებთან ერთად მოკლე სტატიებიც გამოქვეყნდება. ეს შესაძლებლობას მისცემს უნივერსიტეტის თანამშრომლებს, გააზიარონ არა მხოლოდ თავიანთი საქმიანობისა და პროექტების შესახებ ინფორმაცია, არამედ პროფესიული გამოცდილება, კვლევითი და საგანმანათლებლო საკითხები, კარგი პრაქტიკის მაგალითები, მიღებული გამოცდილება და საინტერესო მოსაზრებები.
მასალები შეიძლება მოიცავდეს:
სიახლეებს – პროექტების, ღონისძიებების, შეხვედრების, პუბლიკაციების, მიღწევებისა და სხვა მნიშვნელოვანი აქტივობების შესახებ;
სტატიებს – მოკლე პროფესიულ მოსაზრებებს, გამოცდილების გაზიარებას, ტექნიკურ ან საგანმანათლებლო საკითხებს, კარგი პრაქტიკის მაგალითებს, მიღებულ გამოცდილებასა და საინტერესო იდეებს.
განსაკუთრებით მისასალმებელია პროფესორების, მკვლევრების, პროექტის გუნდების წევრებისა და შესაბამის სფეროებში მომუშავე სხვა თანამშრომლების მონაწილეობა.

Employees of Georgian Technical University will have the opportunity to publish news, short articles, and professional materials in upcoming editions of the EEDA Newsletter.
The EEDA Newsletter is the information bulletin of the European Energy Development Academy (EEDA), featuring information on ongoing activities, projects, events, and achievements in the fields of energy, engineering education, and professional development.
Alongside news, upcoming editions of the newsletter will also feature short articles. This will provide university staff with an opportunity to share not only information about their activities and projects, but also their professional experience, research and educational topics, examples of good practices, lessons learned, and interesting perspectives.
The materials may include:
News – information about projects, events, meetings, publications, achievements, and other significant activities;
Articles – short professional opinions, experience-sharing pieces, technical or educational topics, examples of good practices, lessons learned, and interesting ideas.
Contributions from professors, researchers, project team members, and other staff working in relevant fields are particularly welcome.