კლაუს ჰიპის კონკურსის გამარჯვებულთა დაჯილდოება სტუ-ში
21 აპრილს, სტუ-ის ტექნოლოგიებისა და საგრანტო პროექტების ოფისის ორგანიზებით, გერმანელ მეწარმესთან, ქველმოქმედსა და უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორთან კლაუს ჰიპთან მორიგი სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
ღონისძიების ფარგლებში შეჯამდა სტუდენტური კონკურსის შედეგები და გამოვლინდნენ საუკეთესო პროექტების ავტორები.
კლაუს ჰიპის გადაწყვეტილებით, საპრიზო ადგილები დაიკავეს და დაჯილდოვდნენ – არქიტექტურის, ურბანისტიკისა და დიზაინის ფაკულტეტის სტუდენტი ელენე იობაშვილი და ბიზნესტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტი თამარ ოთინაშვილი .
შეხვედრისას კლაუს ჰიპმა სტუდენტებს კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი სიახლე გაუზიარა – დაანონსდა ახალი კონკურსი, რომელიც სტუდენტებს შესაძლებლობას მისცემს, საკუთარი ინოვაციური იდეები რეალურ პროექტებად აქციონ. ახალი კონკურსის პირობებისა და რეგისტრაციის შესახებ დეტალური ინფორმაცია უახლოეს პერიოდში გახდება ცნობილი.
აღსანიშნავია, რომ კლაუს ჰიპი უკვე რამდენიმე წელია აქტიურად უჭერს მხარს საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტების შემოქმედებით და პროფესიულ განვითარებას. მისი პატრონაჟით გამართული პროექტები მიზნად ისახავს ახალგაზრდებში მოტივაციის ამაღლებასა და პრაქტიკული უნარების სტიმულირებას.
ამასთანავე, მსგავსი საერთაშორისო პარტნიორობა და სტუდენტებისთვის გერმანიაში პროფესიული პრაქტიკის შესაძლებლობა მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პროცესსა და საქართველოს საგანმანათლებლო სივრცის ევროპულ სტანდარტებთან ინტეგრაციას.

Awarding of the Klaus Hipp Competition’s Winners at GTU
On April 21, the GTU Office of Technologies and Grant Projects met with Klaus Hipp, a German entrepreneur, philanthropist, and the university’s honorary doctor.
As part of the event, organizers summarized the results of the student competition and identified the authors of the best projects.
By Klaus Hipp’s decision, the prize winners and – Elene Iobashvili, a student of the Faculty of Architecture, Urbanism and Design, and Tamar Otinashvili, a student of the Faculty of Business Technologies, were awarded.
During the meeting, Klaus Hipp shared another important piece of news with the students – he announced a new competition that will allow students to turn their innovative ideas into real projects. Detailed information about the terms and registration of the new competition will be announced in the near future.
It is worth noting that Klaus Hipp has been actively supporting the creative and professional development of students at the Georgian Technical University for several years. The projects held under his patronage aim to increase motivation and stimulate practical skills among the youth.
In addition, such international partnerships and the opportunity for students to do professional practice in Germany significantly contribute to the university’s internationalization process and the integration of the Georgian educational space with European standards.