საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ექსტრემალური სპორტის მოყვარული სტუდენტებისთვის დაბა ფასანაურში, მდინარე არაგვზე, საუნივერსიტეტო სპორტული აქტივობა – „ჯომარდობა-2026“ გაიმართა.
„ჯომარდობა-2026“-ში 11 ფაკულტეტის  ნაკრები გუნდი მონაწილეობდა. სპორტული ღონისძიება სტუ-ის სტუდენტური თვითმმართველობის ორგანიზებითა და რექტორის, აკადემიკოს დავით გურგენიძის მხარდაჭერით ჩატარდა.
როგორც სტუ-ის თვითმმართველობის პრეზიდენტი დავით ლეშკაშელი აღნიშნავს, საუნივერსიტეტო სპორტულ აქტივობაში მონაწილეობა ნებისმიერი სტუდენტისთვის წინასწარი რეგისტრაციის საფუძველზე იყო შესაძლებელი. მისი თქმით „ჯომარდობა-2026“-ში საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის 60 სტუდენტი იყო ჩართული.
დავით ლეშკაშელის განმარტებით, საუნივერსიტეტო სპორტული აქტივობა სტუდენტური ცხოვრების მნიშვნელოვანი ნაწილია, რომელიც ახალგაზრდებს არა მხოლოდ ფიზიკური აქტივობისა და ექსტრემალური სპორტის გამოცდილებას აძლევს, არამედ გუნდურობის, ურთიერთნდობისა და პასუხისმგებლობის განვითარებასაც უწყობს ხელს. ასეთი ღონისძიებები აერთიანებს სხვადასხვა ფაკულტეტის სტუდენტებს, აძლიერებს უნივერსიტეტის ერთიანობის განცდას და ქმნის იმ გარემოს, სადაც სწავლა და აქტიური სტუდენტური ცხოვრება ერთმანეთთან ჰარმონიაშია.
„ჯომარდობა არის ერთ-ერთი გამორჩეული საუნივერსიტეტო სპორტული აქტივობა, რომელიც ყოველწლიურად ტარდება. ის სტუდენტებს აძლევს შესაძლებლობას, ერთად განიცადონ ექსტრემალური სპორტის გამოცდილება და იმოქმედონ გუნდურად. მისი თქმით, ღონისძიებაში მონაწილეობა ღია იყო წინასწარი რეგისტრაციის საფუძველზე და მასში ჩართული იყო 60 სტუდენტი 11 ფაკულტეტიდან, რაც კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს სტუდენტური თვითმმართველობის აქტიურ როლს და რექტორის მხარდაჭერით განხორციელებული ინიციატივების მნიშვნელობას”.
– თვითმმართველობის პრეზიდენტი დავით ლეშკაშელი
აღსანიშნავია, რომ შიდასაუნივერსიტეტო ჩემპიონატის გამარჯვებული გახდა ბიზნესტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტების ჯგუფი, მეორე ადგილზე გავიდა სატრანსპორტო სისტემებისა და მექანიკის ინჟინერიის და აგრარული მეცნიერებებისა და ქიმიური ტექნოლოგიების ფაკულტეტების გაერთიანებული გუნდი, მესამეზე კი – ინფორმატიკისა და მართვის სისტემების ფაკულტეტის გუნდი.

A university sports activity – “Rafting – 2026” was held for students of the Georgian Technical University who are fans of extreme sports in the town of Pasanauri, on the Aragvi River.
Teams from 11 faculties participated in “Rafting -2026”. The sports event was organized by the GTU Students’ Self-Government and supported by the Rector, Academician David Gurgenidze.
As the President of the GTU Students’ Self-Government, David Leshkasheli, notes, participation in the university sports activity was possible for any student upon prior registration. According to him, 60 students of the Georgian Technical University were involved in “Rafting -2026”.
According to David Leshkasheli, university sports activities are an important part of student life, which not only provide young people with experience in physical activity and extreme sports but also contribute to the development of teamwork, mutual trust, and responsibility. Such events unite students from different faculties, strengthen the university’s sense of unity, and create an environment where learning and active student life are in harmony.
“Rafting is one of the outstanding university sports activities that takes place every year. It gives students the opportunity to experience extreme sports together and act as a team. Participation in the event was open based on pre-registration and involved 60 students from 11 faculties, which once again emphasizes the active role of student self-government and the importance of initiatives supported by the Rector.”
– President of the Students’ Self-Government, David Leshkasheli
It is noteworthy that the winner of the intra-university championship was a group of students from the Faculty of Business Technologies; the second place went to a joint team from the Faculties of Transport Systems and Mechanical Engineering, and Agricultural Sciences and Chemical Technologies; and the third place went to a team from the Faculty of Informatics and Control Systems.