სტუ-ის სტუდენტთა 90-ე ღია საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია
5-20 ივნისს, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ორგანიზებით, სტუდენტთა 90-ე ღია საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია გაიმართება, სადაც მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ როგორც საქართველოს, ისე უცხოეთის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების ბაკალავრიატის, მაგისტრატურის და დოქტორანტურის საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტებს.
კონფერენციაში მონაწილეობის მსურველებმა 4 მაისიდან 10 მაისის ჩათვლით, წინასწარ უნდა გაიარონ ონლაინ რეგისტრაცია კონფერენციის ვებგვერდზე, ამასთანავე, სტუდენტმა სარეგისტრაციო ფორმაში უნდა შეიტანოს საკუთარი ნაშრომის ქართულ და ინგლისურ ენაზე შესრულებული თეზისი (იხ. თეზისის გაფორმების სტანდარტები).
დარეგისტრირებული სტუდენტი ვალდებულია, ნაშრომის ერთი ეგზემპლარი (ფიზიკური ან/და ელექტრონული ვერსია) 11 მაისიდან 18 მაისის ჩათვლით, წარადგინოს შესაბამისი სექციის ხელმძღვანელ პირთან, ფაკულტეტზე.
- კონფერენციის გახსნის თარიღი: 2026 წლის 4 ივნისი;
- კონფერენციის დახურვის თარიღი: 2026 წლის 10 ივლისი.
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, სტუდენტური სერვისების, კულტურისა და სპორტის დეპარტამენტი; ქ. თბილისი, მ. კოსტავას 77, ადმინისტრაციული კორპუსი, II სართული, ოთახი №236; ტელ.: (+995 32) 2 77 11 11/7044; ელ. ფოსტა: studconf@gtu.ge.

From June 5th to 20th, the 90th Open International Scientific Conference of Students will be held, organized by the Georgian Technical University. This conference is open to students from bachelor’s, master’s, and doctoral educational programs at both Georgian and foreign higher educational institutions.
Those wishing to participate in the conference must register online on the conference website from May 4th to May 10th. Additionally, the student must include a thesis in Georgian and English on the registration form (see Thesis Formatting Standards).
The registered student is required to submit one copy of the thesis (physical and/or electronic version) to the head of the relevant section at the faculty from May 11th to May 18th.