რუსთაველის ფონდის საგრანტო პროექტების მომზადების ტრენინგი სტუ-ში
20 მაისს, საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში, ტექნოლოგიებისა და საგრანტო პროექტების ოფისის ორგანიზებით, პრაქტიკული ტრენინგ-სემინარის „რუსთაველის ფონდის წარმატებული საგრანტო პროექტების მომზადება – პრაქტიკული ანალიზი და ტექნიკური დეტალები“ პირველი, სამუშაო შეხვედრა ჩატარდა.
სტუ-ის მე-9 კორპუსის, 410-ე აუდიტორიაში გამართულ შეხვედრას, რომელსაც მოწვეული ექსპერტი თამთა ხუციშვილი უძღვებოდა, უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალის, მკვლევრებისა და დოქტორანტების მხრიდან დიდი ინტერესი მოჰყვა.
პირველ დღეს მონაწილეებმა, საპროექტო განაცხადის შინაარსობრივი და ტექნიკური მოთხოვნები დეტალურად განიხილეს, ასევე, ის ძირითადი ხარვეზები, რის გამოც პროექტები ხშირად დაბალ შეფასებას იღებენ.
ტექნოლოგიებისა და საგრანტო პროექტების ოფისი აქტიურად აგრძელებს მსგავსი საინფორმაციო და სამუშაო შეხვედრების მოწყობას უნივერსიტეტის სამეცნიერო პოტენციალის მხარდასაჭერად და მკვლევართა ხელშეწყობისთვის.
ტრენინგ-სემინარის მეორე, პრაქტიკული ნაწილი, რომელიც ტექნიკური ხარვეზების ანალიზს დაეთმობა, მომავალ კვირაში გაგრძელდება. ჩატარების ზუსტი თარიღი და დრო მონაწილეებს დამატებით ეცნობებათ.

Training on Rustaveli Foundation grant projects preparation at GTU
On May 20, the first working meeting of the practical training seminar “Preparation of successful Rustaveli Foundation grant projects – practical analysis and technical details” was held at the Georgian Technical University, organized by the Technologies and Grant Projects Office.
The meeting, held in auditorium 410 of GTU Building 9 and led by invited expert Tamta Khutsishvili, attracted great interest from the university’s academic staff, researchers, and doctoral students.
On the first day, the participants discussed in detail the content and technical requirements of the project application, as well as the main shortcomings that often lead to projects receiving low ratings.
The Office of Technology and Grant Projects continues to organize similar information and workshops to support the university’s scientific potential and facilitate research.
The second, practical part of the training seminar, focused on the analysis of technical shortcomings, will take place next week. About the exact date and time participants will be notified additionally.